UNIKALNE CECHY MB

  1. Independent Side MovementTM (niezależna ruchomość części). Wiele kiełzn Mylera pośrodku wędzidła posiada walcowatą rolkę, która działa jak tuleja, pozwalając na niezależne ruchy poszczególnych elementów kiełzna. Kiedy jeździec używający wędzidła Mylera z ISM stosuje nacisk przy pomocy jednej wodzy, unosi do góry tylko jedną stronę wędzidła, dając koniowi bardzo czytelny, precyzyjny sygnał.
  2. Anatomiczny ścięgierz. Ścięgierze w kiełznach Mylera posiadają wyraźną krzywiznę. Zostawia to więcej miejsca na spoczywający pod wędzidłem język, dzięki czemu koń może przełykać swobodniej, niż w kiełznach o prostym ścięgierzu.
  3. Grubość ścięgierza. Większość kiełzn Mylera ma grubość 11,11mm, dzięki czemu ścięgierz wygodnie mieści się w pysku konia. W wędzidłach klasycznych oferujemy wybór kiełzn o grubości 14mm przy policzkach i zwężających się do grubości 11,11mm pośrodku pyska. To zapewnia działanie na trochę większą powierzchnię w kącikach i na wargach, ale nadal zostawia dużo miejsca na język pośrodku pyska.
  4. Metale ścięgierzy. Wszystkie ścięgierze Mylera w stylu westernowym, wędzidła kombinowane i wędzidła Cradle są zrobione ze “słodkiego metalu” z miedzianymi wstawkami. W wilgotnym środowisku ten metal oksyduje, dając wrażenie słodkiego posmaku w pysku konia. Po kilku użyciach wędzidło zmienia kolor na szary. Wszystkie ścięgierze do kiełzn w stylu klasycznym wykonane są ze stali nierdzewnej z wstawkami z miedzi (za wyjątkiem wędzideł z kółkami policzkowymi, które oferowane są zarówno w wersji ze stali, jak i ze słodkiego metalu).
  5. Oczka. Wędzidła Mylera zostały zaopatrzone w wyjątkowe elementy zwane “oczkami”. Są to dodatkowe otwory (w klasycznych wędzidłach z kółkami) lub pierścienie (w westernowych wędzidłach typu D), które utrzymują kiełzno na swoim miejscu i umożliwiają dwa sposoby mocowania wodzy. Jeśli jeździec umocuje wodze bezpośrednio do kółka zamiast do oczka, uzyska standardowe działanie wodzy. Jeśli natomiast jeździec umocuje wodze do oczka lub dodatkowego otworu, może zwiększyć działanie wodzy na policzek i wykorzystywać niezależne działanie elementów ścięgierza (ISM). Stosunek działania dźwigni “czanek” do części powyżej ścięgierza nadal wynosi 1:1, więc siła działania na pysk konia pozostaje taka sama lub niewiele większa. Klasyczne wędzidła oliwkowe lub typu D dodatkowo posiadają oczko na szczycie pierścienia, co umożliwia jeźdźcowi podpięcie łańcuszka munsztukowego przy pomocy szybkiego łącznika (niemożliwe w przypadku westernowych wędzideł typu D z oczkami).
  6. Małe oczka do podpinania paska podszczękowego we wszystkich modelach z oczkami, co zapewnia właściwe działanie wędzidła poprzez regulację kąta ustawienia ścięgierza.
  7. Niezależny obrotowy zawias. Niezależny obrotowy zawias jest opatentowanym elementem Mylera oferowanym w niektórych rodzajach kiełzn. Czanki Mylera działają niezależnie od kabłąka a system niezależnego obrotowego zawiasu pozwala na działanie części powyżej wędzidła niezależnie od ścięgierza: kiedy jeździec angażuje jednę wodzę, porusza czankę ale ponieważ kabłąk wykonuje niewielki obrót, pozwala to na zmniejszenie nacisku na pysk konia podczas ruchów wędzidła. Niezależny obrotowy zawias jest oferowany w wędzidłach kombinowanych, w wędzidłach munsztukowych Parellego, kiełznach HBToraz w munsztukach z czankami typu Flat.